Sellest, et enne saunaminekut ei tasu nii mõndki ravimit võtta ja et leiliruumis ei tasu söögile ja alkoholile rõhku panna, räägitakse palju. Aga mida arvata naturaalmahladest? Kas neid on hea leiliruumis juua või kohe sealt tulles? Millist mahla eelistada? Kas head on nii naturaalmahlad kui ka kontsentraadid ja kas lisaks puuviljamahladele võiks juua ka juurviljamahla?
Võiks arvata, et mahla joomine üksnes suurendab sauna kasutegurit. Kuid asi on selles, et leiliruumis kaotab meie organism tõesti palju vett ja seda mahlaga asendada saab meie soolestik lisakoormuse, sest koos mahlaga saame suure koguse bioloogiliselt aktiivseid aineid: vitamiine, mineraale jms. Organism hakkab tegelema nende omastamisega ja kui tervele inimesele ei tee see midagi halba, siis inimesele, kel on probleeme soolestiku, maksa või neerudega, võib protsess lõppeda suhteliselt ebameeldivalt.
Paljud peavad mahlajoomist leiliruumis kasulikuks, sest porgandi-, õuna- ja peedimahl on olnud ju ometi ka meie esiisade toidulaual ja saunas. Kuid praegu näitavad uuringud, et tegelikult on neid mahlu tarvitades potentsiaalne oht suurem kui loodetav kasu. Varem seda lihtsalt ei teatud ja mahladki olid naturaalsemad. Kehv ökosüsteem, GMO-rikas toidusedel, täiesti naturaalsete mahlade müügilt puudumine ja nende asendamine kontsentraatidest tehtud mahladega on viinud selleni, et saunas ei tasu mahla juua. Ja kui te hoolite tõsiselt oma tervisest, siis tasub natuke vähem hoolida traditsioonidest.
Saunas tasub juua kõige tavalisemat gaseerimata vett, sest just nimelt tavaline vesi kompenseerib kõige paremini vedelikukaotust, mis on soojas saunas tavaline. Kui tahate saunas mahla juua, siis ainult naturaalset ja parem mitte leiliruumis. Kinnitada tänapäeval, et leiliruumis mahlade joomine on teekond erakordselt hea tervise poole, on kaotanud oma aktuaalsuse ning tervise parandamiseks tuleb valida teine tee.
Meil on palju huvitavat materjali!